Мико е на четвъртфинал в Анталия

29-03-2018 22:03 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов се класира на четвъртфинал на тенис турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Поставеният под №2 Кузманов победи убедително с 6:3, 6:1 Оскар Хосе Гутиерес от Бразилия за 1 час и 27 минути игра. От 3:3 в първата част Мико спечели следващите три гейма за 6:3. Във втория сет Кузманов спечели 6 поредни гейма от 0:1 до 6:1. На четвъртфиналите Мико ще играе срещу Франциско Керундоло от Аржентина.

От началото на сезона Мико изигра 4 финала на турнири в Анталия, като спечели 2 титли. Националът на България има впечатляващ баланс от 20 победи и 3 загуби през 2018 година.

Друг българин - Александър Лазов отпадна във втория кръг. Поставеният под №7 Лазов отстъпи с 2:6, 6:4, 2:6 на Генаро Алберто Оливеири от Аржентина.

В Анталия е и Тодор Енев - капитан на България за Купа „Дейвис“. Енев пътува специално за турнира за да подкрепи националите Кузманов и Лазов преди домакинството на България на мачовете от Купа „Дейвис“ през следващата седмица.

Надпреварата ще се проведе от 4 до 7 април на кортовете на ТК "Локомотив" в Пловдив.