Румънка спря Петя Аршинкова в Анталия



Румънка спря Петя Аршинкова в Анталия
Свързани играчи
Тагове
30-03-2018 11:53 | Tennis24.bg

Петя Аршинкова отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове в Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.
Шампионката на България в зала отстъпи с 4:6, 2:6 на осмата поставена Илона Георгиана Джьороие от Румъния за 88 минути игра.

В първия сет двете тенисистки си размениха по три пробива, но при 4:5 Петя допусна нов брейк за 4:6. Втората част започна с преднина от 5:0 в полза на румънката. Аршинкова успя да върне два гейма, но отново допусна пробив и загуби с 2:6. За класирането си за втория кръг Петя заработи една точка за световната ранглиста.

Предната седмица Аршинкова игра на полуфинал на друг турнир в Анталия. По-късно днес българката ще играе на четвъртфинал в турнира на двойки. Аршинкова и Василиса Апонасенко от Русия ще срещнат словенките Вероника Ерявеч и Нина Потоцник.


 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: BNP Paribas Open
Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Индиън Уелс, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ