Край на победната серия на Шиникова

06-04-2018 14:54 | Tennis24.bg

Изабелла Шиникова отпадна на четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Хамамет (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 3 Шиникова загуби от шестата в схемата италианка Лукреция Стефанини с 4:6, 3:6.

Двубоят започна с шест поредни пробива, след което Стефанини взе първия сет с още един брейк в деветия гейм. Втората част също започна с ранна размяна на пробиви, но след 2:2 италианката взе четири от следващите пет гейма, за да триумфира след 74 минути игра.

26-годишната софиянка прекъсна серията си от седем поредни победи в Хамамет, където през миналата седмица спечели друг турнир на ITF от същия ранг. Тя спечели 2 точки за световната ранглиста и 367 долара.

В схемата на двойки Шиникова и Сандра Самир, поставени под номер 1, излизат по-късно днес на полуфиналите срещу Монтсерат Гонсалес (Парагвай) и Джесика Хо (САЩ).