Надал с победа №65 в Монте Карло

19-04-2018 18:50 | Николай Драганов

Световният №1 Рафаел Надал записа своята победа №65 на "Мастърс" турнира в Монте Карло, надигравайки с 6:3, 6:2 Карен Хачанов от Русия.

Испанецът се класира за 14-та поредна година на четвъртфинал в надпреварата, от която държи рекордните 10 трофея.
Рафа се справи с 21-годишният Хачанов за 80 минути и продължава по план към титла №11 в Монте Карло и общо 31-ва в "Мастърс" турнири в кариерата.

Негов съперник на четвъртфиналите ще бъде Доминик Тийм, който по-рано днес надигра Новак Джокович в три сета. Рафа води на Тийм с 5:2 в досегашните им двубои. Четири от тези сблъсъка са на клей при 3:1 победи в полза на испанеца.

Надал, който играе на първия си турнир от Australian Open насам, се нуждае от защита на титлата си в Княжеството от миналата година, ако иска да запази първото си място в ранглистата. В противен случай на върха на 23 април ще се завърне Роджър Федерер.