Американка спря Каратанчева на полуфиналите в Дотън

22-04-2018 09:38 | Tennis24.bg

Сесил Каратанчева отпадна на полуфиналите на турнира на червени кортове в Дотън (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара.

Каратанчева загуби от поставената под номер 4 представителка на домакините Тейлър Таунзенд с 6:4, 3:6, 2:6 след почти два часа игра. 28-годишната софиянка направи серия от четири поредни гейма, за да поведе с 4:2, след което 108-ата в света в момента Таунзенд изравни за 4:4, но българката отново реализира пробив в десетия гейм, за да вземе първия сет.

22-годишната американка, бивша номер 89 в класацията на WTA, дръпна с 4:1 по пътя си към успеха във втората част. В третия сет левичарката от Чикаго стартира ударно със серия от пет поредни гейма, с което си осигури победата.

Каратанчева все пак заработи 3548 долара и 42 точки за световната ранглиста, в която заема 236-ото място.