Башич се разправи с Монфис

01-05-2018 17:59 | Tennis24.bg

Гаел Монфис и миналогодишният финалист Гуидо Пея отпаднаха в първия кръг на АТП 250 турнира на червени кортове в Мюнхен с награден фонд 501 345 евро.

Седмият в схемата Монфис загуби от Мирза Башич (Босна и Херцеговина) с 2:6, 6:3, 3:6 за 96 минути. Башич, който през февруари спечели надпреварата от АТП 250 в зала в София, взе убедително първия сет, но във втората част Монфис успя да изравни след решаващ пробив в шестия гейм.

Босненецът, 90-и в света в момента, стартира ударно в третата част и поведе с 3:0, като до края успя да запази предимството си. Във втория кръг той ще играе срещу квалификанта Мартин Клижан (Словакия).

Финалистът от 2017 година Пея пък отпадна след поражение от унгареца Мартон Фучович с 4:6, 5:7. Фучович взе първия сет с единствен брейк в седмия гейм, а във втората част на два пъти пропиля пробив аванс, но успя да вземе за трети път подаването на съперника за 6:5 и след това затвори мача при собствен сервис.