Зверев ще защитава трофея в Мюнхен

05-05-2018 16:58 | Станко Димов

Шампионът от миналата година Александър Зверев ще защитава титлата си от турнира на червени кортове в Мюнхен. В първия полуфинален двубой германецът се наложи със 7:5, 6:2 над Хьон Чун.

Водачът в схемата, който миналата година спечели в Мюнхен третия от общо 6-те си трофея за сезона, приключи двубоя с 8 аса, като успя да пробие началния удар на опонента си 5 пъти. Победата е първа за Зверев над Чун, откогото беше загубил предишните им два дуела – в Барселона (2017) и на Australian Open (2018).

Първият сет предложи множество обрати. Чун поведе с 3:0, но следващите 5 гейма бяха за Зверев. Кореецът обаче успя да изравни за 5:5, след което беше отново пробит и този път време за завръщане нямаше – 7:5 за местната звезда. Във втората част Зверев направи пробиви в третия и петия гейм, които се оказаха достатъчни за успеха.

21-годишният Зверев вече има 20 победи през сезона. В неделния финал той ще срещне 3-кратния победител в турнира Филип Колшрайбер или Максимилиан Мартерер.