Нова победа за Дяченко, Цибулкова отмъсти на британците

05-07-2018 19:51 | Николай Драганов

Започналата от квалификациите рускиня Виталия Дяченко записа втора победа в основната схема на Уимбълдън.

27-годишната тенисистка, която в първи кръг успя да изхвърли от надпреварата Мария Шарапова, затвърди това постижение с нов успех, този път над родената в Русия американка София Кенин - 6:4, 6:1.

В типичен за дамите двубой, наситен с пробиви, Дяченко се оказа с по-здрави нерви. Тя загуби първото си подаване, но след реализира два пробива за преднина от 3:1. В края на частта Дяченко отново беше пробива, но вместо да изравни, Кенин на свой ред допусна трети пробив и загуби сета.

Дяченко стабилизира играта си още повече през втората част, която започна с два пробива и преднина от 4:0, които се оказаха достатъчни за крайния успех.

В трети кръг намиращата се под №132 в света рускиня ще се изправи срещу победителката от двубоя межд №12 в схемата Йелена Остапенко, която победи с 6:1, 6:3 Кирстен Флипкенс.

Сладко отмъщение във втори кръг извоюва Доминика Цибулкова, която пред препълните трибуни на Централния корт на Уимбълдън отстрани голямата надежда на домакините и миналогодишна полуфиналистка Йохана Конта.

Цибулкова загуби мястото си сред поставените тенисистки заради решението на организаторите да сложат там Серина Уилямс, която измести 32-рата словачка от поставените. В първи кръг Доминика надигра Ализе Корне, а във втори успя да изхвърли поставената под №22 Конта след 6:3, 6:4.

В трети кръг Цибулкова, която е двукратна четвъртфиналистка на Уимбълдън, ще се изправи срещу 15-тата поставена Елизе Мертенс.

Край на турнира за Южени Бушар сложи австралийката Ашли Барти. Канадката стартира от квалификациите и най-после успя да напомни за силните си дни, но все пак напуска Уимбълдън още във втори кръг след загуба с 4:6, 5:7.