За първи път от 7 години: Надал е на четвъртфинал

09-07-2018 20:45 | Николай Драганов

Рафаел Надал се класира за четвъртфинал на Уимбълдън след победа с 6:3, 6:3, 6:4 над Иржи Весели.

Рафа не беше преминавал тази фаза на третия за годината турнир от Големия шлем от 2011-та година, когато стигна до финала, загубен от Новак Джокович.

До този момент в тазгодишното издание на Уимбълдън Надал не е загубил нито един сет. От началото на турнира той победи в три сета Дуди Села, Михаил Кукушкин, Алекс Де Минор и днес Иржи Весели.

През миналия сезон Матадора беше спрян на тази фаза от Жил Мюлер, а преди това в четири поредни издания загуби от играчи с нисък ранкинг - Дъстин Браун (№102), Ник Кириос (№144), Стив Дарси (№135) и Лукаш Росол (№100).

През тази година обаче световният №1 изглежда изключително стабилен, бърз и мотивиран да си припомни най-добрите моменти на Уимбълдън. Испанецът е носител на две титли в "Он Инглънд Клъб" - през 2008-ма и през 2010-та година, когато спечели съответно срещу Роджър Федерер и Томаш Бердих.

Успехът срещу Весели беше втори от два мача с този съперник за Надал и общо 16-ти пореден след последователните титли в Рим и "Ролан Гарос".

В следващия кръг на Уимбълдън Надал ще се изправи срещу победителя от двубоя между Жил Симон и Хуан Мартин дел Потро.