Севастова грабна трофея в Букурещ



Севастова грабна трофея в Букурещ
Свързани турнири
Свързани играчи
Тагове
23-07-2018 09:56 | Николай Драганов

Поставената под №1 в схемата Анастасия Севастова спечели трета титла от WTA в кариерата след победа със 7:6(4), 6:2 над петра Мартич на финала на турнира в Букурещ.


"Много съм щастлива. Имам нужда от време, за да се насладя на успеха. Винаги е така. Идва бързо, а ти трябва да тръгваш към следващия турнир. Но съм щастлива и развълнувана", каза Севастова. 


Латвийката беше загубила единствения двубой срещу Мартич досега - във втори кръг на "Ролан Гарос" през миналата година, при това с 1:6, 1:6. 


Севастова игра финал в Букурещ през 2016-та година, загубен от настоящата №1 в света Симона Халеп. 


"В началото на седмица не предполагах, че ще спечеля туринра, защото имах труден първи мач", каза Севастова, която измъкна първата си победа след победа в тайбрек в трети сет. "Почти бях аут от турнира. Но след това с всеки мач ставах по-добра, а на финала изиграх един от най-добрите си мачове тук", добави латвийката. 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: National Bank Open Presented by Rogers
Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Торонто / Монреал, Канада
Настилка: Твърда
Награден фонд: $10,913,715

Official Website | Livescore
Турнир: Citi DC Open
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Вашингтон, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $2,574,145

Official Website | Livescore
Турнир: Plava Laguna Croatia Open Umag
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Умаг, Хърватия
Настилка: Клей
Награден фонд: €622,850

Official Website | Livescore
Турнир: Generali Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Кицбюел, Австрия
Настилка: Клей
Награден фонд: €622,850

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ