Шарапова се справи с ветеранката Шнидер

29-08-2018 09:39 | Николай Драганов

Мария Шарапова започна с победа участието си на US Open 2018, след като се наложи с 6:2, 7:6(6) над швейцарската ветеранка Пати Шнидер.

39-годишната Шнидер е бивша №7 в света, а класирайте се в основната схема след квалификации стана най-възрастната тенисистка в основната схема на турнир от Големия шлем в Откритата ера, която успява да направи подобно нещо.

Шнидер се бори здраво срещу Шарапова във втория сет, като успя да се върне в мача от пасив 1:5 гейма, взимайки 4 поредни гейма за равенство. В тайбрека пък отрази три мачбола, преди все пак Шарапова да се поздрави с успеха след 1 час и 50 минути игра.

Това беше девети мач между двете, като Маша успя да запише осми успех. Двете не се бяха срещали в последните 10 години - от 2008-ма година в Рим, а успехът на Шнидер датира от 2005-та година отново в италианската столица.

Шарапова е на трето място по победи на US Open сред действащите тенисистки с 36 успеха, изоставайки само зад сестрите Винъс (76) и Серина (89) Уилямс. Маша е шампион в Ню Йорк през 2006-та година. В следващия кръг тя ще се изправи срещу румънката Сорана Кърстя, победила Алисън Риске след 6:3, 3:6, 7:5.

С победа започна участието си и миналогодишната финалистка от US Open Мадисън Кийс. Американката се наложи с 6:4, 6:4 над Полин Парментие. В следващия кръг тя ще срещне младата си сънародничка Бернарда Пера, надиграла Юлия Путинцева на старта.