Българин се класира за Мастърса до 16 години

29-08-2018 16:53 | Tennis24.bg

Пьотр Нестеров ТК "Черно море Елит", гр.Варна се класира за турнира "Мастърс" за юноши до 16 год. на Тенис Европа. Нестеров е част от групата млади родни тенисисти подпомагани от „Sport Depot". През тази година БФТенис и Sport Depot подписаха договор за подкрепа на най-добрите български таланти.

В момента Пьотр е на първо място с 960 точки в специалното класиране за участие на финалния "Мастърс". В надпреварата ще вземат участие осемте най-добри при юношите и девойките до 14 и до 16 годишна възраст.

През миналата седмица Нестеров спечели титлата на турнира до 16 год. от първа категория на Тенис Европа в Сараево (Босна и Херцеговина).

Това е трета титла Несторов през тази година. Преди това той триумфира на турнирите от втора категория в Лида (Беларус) и Панчево (Сърбия). Личен треньор на Пьотр е Кристиян Илиев.