Победи за Кузманов и Лазов в Баня Лука

11-09-2018 16:49 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов и Александър Лазов се класираха за втория кръг на турнира от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Баня Лука (Босна и Херцеговина) с награден фонд 85 хиляди евро и гостоприемство.

Кузманов стартира с успеха над хърватина Анте Павич с 6:1, 7:6(0) за 83 минути, като във втория сет навакса пасив от 1:4 гейма и стигна до обрат. Така 25-годишният пловдивчанин заработи 8 точки за световната ранглиста и 1460 евро.

Квалификантът Лазов пък започна с победа в основната схема над участващия с "уайлд кард" хърватин Франьо Распудич с 6:4, 6:1 за малко повече от час. С успеха левичарят от Пазарджик си осигури 13 точки за класацията на АТП и 1460 евро, а за място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу Йоан Татло (Франция).