Втора победа за Зверев в Шанхай

11-10-2018 11:01 | Николай Драганов

Поставеният под №4 в схемата Александър Зверев се класира за четвъртфинал на "Мастърс" турнира в Шанхай.

Германецът се наложи категорично с 6:1, 6:4 над Алекс де Минор след малко над 1 час на централния корт в китайския град.

Победата доближи Саша на още само един успех от гарантирано място на ATP финалите в Лондон в края на сезона за втора поредна година.

Успехът на Зверев над младия австралиец беше неговата 48-ма победа през 2018-та година (15 загуби), което го изравни на върха за най-много победи заедно с Доминик Тийм.

В опит да се класира за Лондон още в Шанхай, Зверев ще се изправи срещу 11-тия поставен Кайл Едмънд.

Първата ракета на Великобритания се наложи над Николас Яри от Чили след 7:6(5), 6:3 за 90 минути игра в другия осминафинал в тази част на схемата.