Елица Костова започна убедително в Люксембург

14-10-2018 09:07 | Николай Драганов

Елица Костова преодоля първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в Люксембург с награден фонд 250 хиляди евро.

Българката победи убедително участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Инди де Фрооме с 6:3, 6:2 за 81 минути.

Така Елица си осигури 1 точка за световната ранглиста, в която заема 208-ото място.

Във втория кръг от пресявките Костова ще срещне по-късно днес друга холандка Аранча Рус в последния четвърти мач на корт номер 1. 27-годишната Рус е 112-а в класацията на WТА в момента.

Изабелла Шиникова също се класира за втория кръг на квалификациите, в който ще срещне бившата №19 в света Варвара Лепченко (САЩ) във втората среща от днешната програма на корт 1.