Плишкова достигна до финалната четворка
Каролина Плишкова е първата полуфиналистка на шампионата на WTA в Сингапур. В третия си мач от Бялата група Плишкова победи сънародничката си Петра Квитова с 6:3, 6:4 за 82 минути. Така тя записа втори успех в груповата фаза и за втора поредна година достига до полуфиналите на надпреварата.
Бившата номер 1 в световната ранглиста постигна първи успех срещу Квитова след три поредни поражения. Тя спечели първите четири гейма в мача по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Квитова поведе с 3:0, но съперничката й стигна до обрат в края след четири поредни гейма.
"Не мога да не съм щастлива в момента. Беше добър мач за мен, а тя е страхотна тенисистка. Петра винаги ме е побеждавала в миналото, но аз знам, че имам шансове срещу нея, когато играя добре", каза Плишкова след двубоя.
За Петра Квитова това беше трета поредна загуба и тя приключва участието си на Шампионата на WTA.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!


Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Торонто / Монреал, Канада
Настилка: Твърда
Награден фонд: $10,913,715
Official Website | Livescore

Категория: ATP 500
Място на провеждане: Вашингтон, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $2,574,145
Official Website | Livescore

Категория: ATP 250
Място на провеждане: Умаг, Хърватия
Настилка: Клей
Награден фонд: €622,850
Official Website | Livescore

Категория: ATP 250
Място на провеждане: Кицбюел, Австрия
Настилка: Клей
Награден фонд: €622,850
Official Website | Livescore