Нишикори срещу Андерсън в битка за титлата във Виена



27-10-2018 17:06 | Николай Драганов

Кей Нишикори се класира за своя трети финал през 2018-та година. Японецът ще спори за титлата от турнира във Виена, след като се наложи с 6:4, 6:3 над Михаил Кукушкин.


Нишикори чака своя първи трофей от 2016-та година, а по-рано през сезона отстъпи в битките за титлите в Токио и Монте Карло.


Победата е много важна за него и с оглед надеждата му да се класира за участие на финалите в Лондон. Ако вдигне трофея, той ще бъде на 125 точки от осмото място в годишната класация, което е последното даващо право на участие.


В днешния полуфинал Нишикори записа осма победа от осем мача срещу Кукушкин, който ще запомни турнира във Виена с победата си над Григор Димитров в първи кръг, за който се класира след квалификации, както и успехите над Андрей Рубльов и Мартон Фучович след това.


Във финала той ще се изправи срещу Кевин Андерсън, който победи с 6:3, 3:6, 6:4 Фернандо Вердаско в другия полуфинал след здрава битка, продължила 2 часа и 27 минути. 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Monte-Carlo Rolex Masters
Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Монте Карло, Монако
Настилка: Клей
Награден фонд: €6,832,435

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ