Гьоргес е първата полуфиналистка

01-11-2018 15:03 | Tennis24.bg

Шампионката от миналата година Юлия Гьоргес е първата полуфиналистка на турнира на твърди кортове “WТА Елит Трофи" в китайския град Жухай с награден фонд 2,35 милиона долара.

Поставената под номер 5 Гьоргес надделя над четвъртата в схемата белгийка Елизе Мертенс с 6:2, 7:6(5) и си осигури първото място в група D, а с това и продължаване в борбата за титлата в директните елиминации.

Германката, която се нуждаеше от победа в два сета, за да измести Мертенс от върха, спечели първата част след серия от четири поредни гейма.

Белгийката обаче взе ранен брейк аванс във втория сет и при 5:4 сервираше за изравняване на резултата и за място на полуфиналите, но допусна пробив. Последвалият тайбрек въвреше точка за точка до 5:5, когато Гьоргес направи мини-пробив, а след това затвори мача при собствен сервис.