Шиникова приключи във втория кръг

07-11-2018 16:41 | Tennis24.bg

Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на турнира на твърди кортове в английския град Шроузбъри с награден фонд 25 хиляди долара. Шиникова загуби от рускинята Валерия Савиних с 6:7 (4), 3:6 за 87 минути.

В първия сет българката успя да изравни 5:5, след като отстъпваше с 2:5, но след това загуби тайбрека. Във втората част рускинята взе подаването на Шиникова за 3:2 и затвори мача след нов пробив. Българката все пак си осигури 5 точки за световната ранглиста и 392 долара.

По-късно днес Джулия Терзийска и Еден Силва (Великобритания) ще играят на четвъртфиналите на двойки срещу третите поставени в схемата представителки на домакините Сара Бет Грей и Оливия Никълс. Британките победиха снощи Шиникова и Леони Кунг (Швейцария) с 6:2, 6:4.