Габриел Донев с втори пореден обрат

22-11-2018 14:43 | Tennis24.bg

Габриел Донев се класира за четвъртфиналите на турнира в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът направи втори пореден обрат и победи с 2:6, 6:2, 6:3 Шао-Фан Лиу от Китайско Тайпе за 1 час и 55 минути игра.

Габриел спечели четири поредни гейма от 2:2 до 6:2 във втория сет. В третата решителна част Донев изоставаше с 1:3, но спечели следващите пет поредни гейма. Вчера нашето момче победи №6 в схемата Давиде Галопини от Италия с 4:6, 6:3, 6:4.
За класирането си на четвъртфинал Донев заработи две точки за световната ранглиста.

Друг българин – Пламен Милушев, загуби с 6:4, 4:6 , 3:6 от №8 в схемата Деян Катич от Сърбия. Милушев спечели първия сет и имаше преднина от 3:1 във втория, но не успя да се възползва.

Преди това поражение Пламен започна от квалификациите и записа три поредни победи. Така Милушев заработи една точка за световната ранглиста.