Де Минор с дебютна титла пред родна публика

12-01-2019 17:07 | Tennis24.bg

Алекс де Минор спечели титлата на турнира на твърди кортове в Сидни с награден фонд от 527 880 долара. На финала представителят на домакините победи изключително трудно със 7:5, 7:6 (5) ветерана Андреас Сепи за 127 минути.

19-годишният Де Минор е най-младият тенисист, който печели турнира след Лейтън Хюит през 2001 година. Това е първа титла на АТР за талантливия австралиец.

Той постигна решителен пробив в 12-ия гейм на първия сет, за да поведе в резултата. Във втората част се стигна до драматичен тайбрек, спечелен от Алекс де Минор със 7:5.

Това беше втори мач за представителя на домакините през деня, след като по-рано спечели със 6:3, 6:2 срещу французина Жил Симон. Двубоят от полуфиналите между двамата беше отложен заради падналия дъжд.