Впечатляваща Шарапова детронира Вожняцки

18-01-2019 09:03 | Николай Драганов

Бившата №1 в света Мария Шарапова постигна една от най-значимите си победи след завръщането си на корта. Рускинята победи 6:4, 4:6, 6:3 шампионката от миналата година Каролине Вожняцки в двубой от трети кръг на Australian Open.

Поставената под №30 в схемата и бивша шампионка в Мелбърн от 2008-ма година наниза 37 уинъра и показа много високо ниво в първия си мач срещу датчанката от четири години насам.

На осминафиналите Шарапова ще се изправи срещу първата ракета на домакините Ашли Барти.

Вожняцки започна по-добре мача и поведе с 4:1, но Шарапова взе нещата в свои сърце и след пет поредни гейма, в които наниза 16 срещу 1 уинъра обърна сета. През втората част датчанката направи само един уинър, но се възползва максимално от 19-те непредизвикани грешки на Шарапова, поведе с 3:0, а след това изравни сетовете.

След здрава игра на нерви в решителния трети сет, двете си размениха по три гейма без пробиви, когато Шарапова първа нанесе удар и проби. Последва затвърждаване, а при сервис на Вожняцки за оставане в мача Шарапова отново натисна от ретур и от втория мачбол взе победата.

Сблъсъкът между двете бивши №1 в света беше под №11 в тяхното съперничество, като Шарапова вече води със 7:4 победи.