Германска доминация в третия ден на Sofia Open

05-02-2019 16:29 | Станко Димов

Трима германски тенисисти преодоляха първия кръг на основната схема на Sofia Open. С победи в по два сета се поздравиха Ян-Ленард Щруф и преминалите през квалификациите Даниел Брандс и Яник Маден.

Щруф, 51-и в световната ранглиста, се наложи с 6:4, 6:3 над италианеца Стефано Травалия. Двубоят продължи 74 минути, а германецът планира 12 аса. Във втория кръг Щруф ще срещне втория в схемата Стефанос Циципас.

Брандс, 180-и в световната ранглиста, пласира 11 аса и елиминира поставения под номер 5 Николоз Басилашвили (Грузия) със 7:6 (7), 7:5 за 92 минути.

Във втория сет Басилашвили имаше преднина 4:0 гейма, но допусна обрат. В спор за място на четвъртфиналите Брандс ще премери сили с победителя от срещата Мирза Башич – Мартин Клижан.

Маден, 121-и в класацията на АТР, се справи с Адриан Манарино (Франция) с 6:4, 7:6 (4) за 106 минути.

Манарино, 46-и в света, навакса ранно изоставане от 2:5, но допусна втори пробив в десетия гейм, когато сервираше за изравняване на резултата в първия сет.

Във втората част 29-годишният германец губеше с 3:5, но успя да стигне до тайбрек, в който триумфира, след като взе последните три разигравания.

В следващия кръг Маден ще играе с победителя от двубоя Мартон Фучович – Андреас Сепи.