Монфис продължава по план, Циципас разочарова

13-02-2019 18:12 | Tennis24.bg

Гаел Монфис се класира за четвъртфиналите на турнира в зала в Ротердам с награден фонд 1,96 милиона евро. Монфис пласира 11 аса при успеха над италианеца Андреас Сепи с 4:6, 6:1, 6:3 за 95 минути. Сепи взе първия сет с единствен пробив в деветия гейм, но след това съперникът му доминираше. След 1:1 във втората част французинът взе 10 от следващите 11 гейма по пътя си към обрата.

Така Монфис очаква победителя от двубоя между Михаил Кукушкин (Казахстан) и Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина). 56-ият в света Джумхур днес записа първа победа за сезона, след като елиминира поставения под номер 3 Стефанос Циципас (Гърция) с 6:4, 1:6, 7:5 след почти два часа игра.

Босненецът на два пъти пропиля пробив аванс в първия сет, но третият брейк в деветия гейм се оказа достатъчен, за да поведе в резултата. Във втората част 12-ият в класацията на АТР Циципас, полуфиналист от Откритото първенство на Австралия през миналия месец, беше убедителен, поведе набързо с 5:0 и изравни.

Третата част беше най-оспорвана. Джумхур поведе с 4:1, но допусна съперникът му да изравни за 4:4, а при 5:4 той пропусна два мачбола. При 6:5 босненецът дръпна с 40:0 при сервис на гръцкия си противник и този път се възползва още от първия си шанс, за да триумфира.