Вавринка стегна куфарите за Европа

23-03-2019 22:54 | Tennis24.bg

Стан Вавринка отпадна във втория кръг на турнира на твърди кортове в Маями. Поставеният под номер 30 швейцарец загуби от сърбина Филип Крайнович със 7:5, 2:6, 6:7 (5) след малко повече от два часа и половина игра.

Вавринка пропиля аванс от 3:1 гейма в решаващия трети сет, а в последвалия тайбрек поведе с 5:2 точки, но допусна обрат. В третия кръг Крайнович очаква победителя от мача между трикратния шампион и четвърти в схемата Роджър Федерер и Раду Албот.

Номер 10 Карен Хачанов продължи колебливото си представяне в последно време след поражение от австралиеца Джордън Томпсън с 2:6, 3:6 само за 71 минути. Хачанов отпада след първия си мач в четвърти от последните си пет турнира.

24-годишният Томпсън, 77-и в световната ранглиста в момента, ще се изправи в третия кръг срещу Григор Димитров. Друг руснак Данийл Медведев, 13-и поставен, пък надделя категорично над Адриан Манарино с 6:2, 6:1 и също продължава напред.