Голям успех за Изабелла Шиникова

29-04-2019 17:17 | Tennis24.bg

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира на червени кортове от сериите "Интернешънъл" на WTA в Рабат (Мароко) с награден фонд 250 хиляди долара.

27-годишната Шиникова, която участва с "уайлд кард" в надпреварата, елиминира 60-ата в световната ранглиста Татяна Мария (Германия) с 6:4, 6:2 за 64 минути, за да постигне една от най-значимите победи в кариерата си.

След размяна на ранни пробиви българката реализира нов брейк за 3:2 и до края запази преднината си, за да поведе в резултата. Във втората част софиянката направи серия от пет поредни гейма и поведе с 5:1 по пътя си към крайния успех. Така тя си осигури 3310 долара и 30 точки за световната рангтлиста, в която заема 215-ото място в момента.

За място на четвъртфиналите Шиникова ще играе срещу победителката от мача между поставената под номер 6 Мария Сакари (Гърция) и квалификантка.