Гарин с втора титла в кариерата си

05-05-2019 19:55 | Tennis24.bg

Чилиецът Кристиан Гарин спечели титлата на турнира на червени кортове в Мюнхен, който е с награден фонд 524 340 евро. Гарин надделя на финала над италианеца Матео Беретини с 6:1, 3:6, 7:6 (1), за да завоюва втори трофей в кариерата си. С 19-ата си победа на клей за сезона той се изравни с лидера по този показател Гуидо Пея от Аржентина.

47-ият в света Гарин взе категорично първия сет, но Беретини, който е с десет места по-напред в класацията на АТП, успя да изравни след серия от три поредни гейма във втората част.

Чилиецът проби и сервираше за мача при 5:3 в третия сет, но съперникът му върна брейка и се стигна до тайбрек, в който Гарин беше безапелационен. С победата южноамериканецът ще се изкачи до рекордното в кариерата си 33-о място в световната ранглиста.

Беретини пък не успя да спечели трофей във втора поредна седмица, след като миналата неделя в Будапеща взе втората титла в кариерата си. Той също ще запише рекордно класиране на 31-ото място в света от понеделник.