Любичич набира скорост, чака Надал; Ферер смаза и Раонич

14-04-2011 13:06 | Станко Димов

Сезонът на клей възроди формата на Иван Любичич. Хърватинът записа трета победа на силния турнир в Монте Карло, което му осигури място на ¼-финал. Този път „жертва” на Любичич бе петият в схемата Томаш Бердих – 6:4, 6:2.

Хърватинът и в този мач впечатли с чудесен начален удар, като допусна само една точка за пробив, която впоследствие спаси. Освен това хърватинът пласираше изключителни печеливши удари особено във втория сет. Той завърши мача с типичния за него ретур-уинър от бекхенд.

Любичич продължава да няма загубен сет от началото на турнира. Припомняме, че в първите два кръга той се справи с французите Жереми Шарди (6:1, 6:2) и Жо-Вилфред Цонга (7:6, 6:4). Следващият съперник пред Любичич ще бъде световният номер 1 Рафаел Надал.

Място сред най-добрите 8 си осигури и Давид Ферер. Испанецът спря победната серия на Милош Раонич – 6:1, 6:3 след час и 15 минути игра. Това бе втори двубой между двамата, след срещата им на Australian Open през януари, където отново Ферер се наложи, само че доста по-трудно.

Очаквано Раонич нямаше какво да противопостави на Ферер, който дори не даде всичко от себе си в този мач.

Добрата новина за Раонич е, че той се приближава все повече до топ 30, което ще му позволи да бъде поставен на "Ролан Гарос".

В спор за място на полуфинал поставеният под номер 4 Ферер ще се изправи срещу победителя Виктор Троицки.