Конта отнесе Стивънс по пътя към полуфинал в Париж

04-06-2019 17:07 | Николай Драганов

Йохана Конта се класира за полуфинал на "Ролан Гарос" след победа с 6:1, 6:4 над миналогодишната финалистка Слоун Стивънс от САЩ.

Британката стигна до успеха след само 71 минути игра и ще очаква победителка от мача между Маркета Вондрусова и Петра Мартич.

Любопитна подробност е, че преди началото на тазгодишното издание на турнира, Конта никога не беше печелила мач от основната схема на "Ролан Гарос". Тя вече има във визитката си полуфинали в Мелбърн (2016) и Уимбълдън (2017).

Мачът започна с дълъг откриващ гейм, в който Конта спаси точка за пробив. Стивънс взе сравнително лесно своето подаване и изравни за 1:1, но след това последва серия от пет поредни гейма за Конта, който и донесе победата.

Серията продължи и на старта на втория сет с пробив в първия гейм и затвърждаване за 2:0. До края на частта двете печелеха с лекота подаванията си, но пробивът в началото се оказа достатъчен за крайния успех на британката.