Оже-Алиасим надви и Кириос

21-06-2019 09:24 | Николай Драганов

18-годишният Феликс Оже-Алиасим от Канада, който надви Григор Димитров в мач от първи кръг на турнира на трева в Куинс, записа още една победа по-късно през същия ден.

Канадецът се наложи драматично с 6:7(4), 7:6(3), 7:5 над Ник Кириос няколко часа, след като надви Димитров в два сета.

Това се наложи заради голямото забавяне на двубоя от първи кръг, който се изигра чак в четвъртък заради лошото време в Лондон. Кириос също игра два мача за деня, като в първия се наложи над Роберто Карбайес Баена със 7:6(4), 6:3.

Мачът с Кириос се превърна в битка на мощните сервиси. Австралиецът наниза 17 аса, докато Оже-Алиасим направи два повече - 19. Той вкара 63% от първите си сервиси и спечели 83% от точките при тях, докато Кириос беше точен в 66% от случаите и спечели 79% от точките след това.

Феликс Оже-Алиасим стана най-младият четвъртфиналист в Куинс от 2007-ма година насам, когато също на 18 години това стори Марин Чилич. Той ще се опита да стане и най-младият полуфиналист от Лейтън Хюит през 1999-та.

Канадецът вече има 6 победи и 1 загуба на трева в професионалния тур. Преди седмица той игра финал в Щутгарт.

Негов съперник за място в Топ 4 ще бъде поставеният под №1 в схемата Стефанос Циципас. Гръцкият тенисист също постигна две победи в четвъртък - над Кайл Едмънд с 6:3, 7:5 и над Жереми Шарди 4:6, 7:6(0), 7:6(4).

Оже-Алиасим взе победата в единствения мач срещу Циципас до този момент - през март в Индиън Уелс.