Давид Ферер с трети финал за сезона

16-04-2011 15:39 | Николай Драгиев

Давид Ферер се класира за втория си финал на турнир от категория "Мастърс 1000" и първи в Монте Карло. Без загубен сет до момента Ферер надигра Юрген Мелцер с 6:3, 6:2 за 79 минути игра и в неделя ще излезе в спор за титлата. Съперникът му ще бъде определен от сблъсъка между Рафаел Надал и Анди Мъри.

Мелцер стартира в своя типичен агресивен стил, който му донесе победата срещу Федерер вчера. Това първоначално му донесе резултат и той поведе с 3:1. Испанецът успя да коригира тактическия си план, стана по-агресивен и започна да доминира разиграванията.

Така след спечелени от 18 от последните 22 точки, Ферер стигна до категоричен обрат - 6:3 в първия сет.

Далеч по-лесно му бе през втората част, когато с два пробива си гарантира крайната победа. Мелцер имаше доста шансове да върне поне един от пробивите, но в крайна сметка успя да спечели само два гейма - 6:3, 6:2 за поставения под номер 4.

През 2011 година Ферер вече има две титли - в Оклънд и Акапулко и има 100%-ова успеваемост. Също така още няма загуба на клей в двата турнира на червено, в които участва.