Кириос с ново шоу и успех в пет сета

02-07-2019 16:56 | Станко Димов

Австралиецът Ник Кириос се класира за втория кръг на Уимбълдън, след като победи на старта сънародника си Джордан Томпсън с 3:2 сета, в отделните части 7:6 (4), 3:6, 7:6 (10), 0:6, 6:1. Световният №43 изигра типичен за него мач, в който не липсваха пререкания със съдията на стола, закачки с публиката и десетки монолози около основната линия.

В първия сет Кириос изоставаше с 2:5 гейма, но успя в последния възможен момент да върне пробива и да се добере до тайбрек, в който се наложи със 7:4 точки.

Втората част отиде на сметката на Джонсън, а в третата драмата взе връх. Сервирайки за сета при 5:4, Кириос имаше преднина 40:15, като в този момент реши да изпълни сервис от долу. Томпсън не се хвана на номера и взе точката, след което успя да върне пробива. Последва луд тайбрек, в който Кириос се наложи с 12:10 точки.

В четвъртата част на Ник явно не му се играеше и за по-малко от 20 минути той отстъпи с 0:6. Във финалния сет Кириос проби за 3:1, след което до края на мача не даде дори гейм на опонента си.

Във втория кръг Кириос ще срещне Рафаел Надал или Юичи Сугита.