Шиникова победи бившата №5 в света Сара Ерани

15-07-2019 11:52 | Tennis24.bg

Изабелла Шиникова победи бившата номер 5 в света Сара Ерани (Италия) във втория квалификационен кръг на турнира на червени кортове от сериите "Интернешънъл" на WTA в Букурещ с награден фонд 250 хиляди долара. Българката се наложи с 6:3, 6:7(4), 6:3 за 2 часа и 14 минути игра.

Срещата започна вчера, но беше прекъсната заради дъжд при резултат 6:3 в полза на Шиникова. 32-годишната Ерани, която е 256-а в света в момента, започна по-добре и поведе с 3:1, но със серия от пет поредни гейма Изабелла стигна до обрат.

Днес италианката поведе с 3:1 във втория сет, но Шиникова отново направи обрат и сервира за мача при 6:5. Ерани успя да върне пробива и в тайбрека се наложи със 7:4 точки. В третия сет българката поведе с 5:1 и затвори мача с 6:3.

В първия кръг на квалификациите Шиникова победи с 6:4, 6:2 италианката Анастасия Грималска. До момента Изабелла заработи 14 точки за световната ранглиста.

За влизане в основната схема Шиникова ще играе срещу румънката Патрисия Мария Тиг.