Южноамерикански финал в Швеция

21-07-2019 10:00 | Николай Драганов

Чилиецът Николас Хари и аржентинецът Хуан Игнасио Лондеро ще спорят за титлата от турнира на червени кортове в шведския град Бостад.

64-тия в света Хари ще направи трети опит да спечели първа титла от ATP, след като се наложи с 6:3, 6:2 за 64 минути над друг аржентинец - Федерико Делбонис.

23-годишният чилиец все още не е загубил сет в Откритото първенство на Швеция, което е от категория ATP 250.

На финала той ще се изправи срещу Хуан Игнасио Лондеро, който се наложи с 6:3, 6:4 над шампиона от 2016-та Алберт Рамос-Виньолас.

За разлика от чилийски си съперник, Лондеро вече успя да грабне един трофей от ATP - пред февруари у дома на турнира в Кордоба, където в първи кръг победи именно Хари. Този сблъсък е и единственият досега между двамата.

Пътят към финала на Лондеро беше различен - той се измъкна от три трисетови мача, за да достигне до дуел за титлата. В момента Лондеро е №71 в света.