Холандка спря Томова в Прага

26-07-2019 14:23 | Николай Драганов

Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на турнира на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 60 хиляди долара.

Първата ракета на България отстъпи с 5:7, 6:4, 3:6 на петата поставена холандка Ришел Хогенкамп, която е номер 165 в света.

Срещата продължи близо два часа и мина през множество обрати. Томова допусна изоставане от 3:5 в първия сет, но успя да изравни за 5:5. За съжаление при 5:6 българката допусна нов пробив и загуби сета с 5:7. Във втората част Вики отстъпваше с 2:4, но спечели следващите четири гейма за 6:4. В третия решителен сет Томова беше пробита за 2:4 и този път не успя да направи рибрейк.

Така беше прекъсната серията на Томова от седем поредни победи, след като през миналата седмица тя спечели най-значимата титла в кариерата си на надпреварата на клей с награден фонд 80 хиляди долара в Биариц (Франция).

За класирането на четвъртфинал в Прага българката заработи 15 точки за световната ранглиста, в която заема 178-ото място.