Серина срещу Осака на четвъртфиналите в Торонто

09-08-2019 10:12 | Tennis24.bg

Серина Уилямс и Наоми Осака се класираха за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Торонто (Канада). Двете ще се изправят една срещу друга за първи път след финала на US Open през миналата година, спечелен от Осака. Американката, осма поставена, победи със 7:5, 6:4 Екатерина Александрова, докато японката се наложи със 7:6 (4), 6:4 над Ига Свьонтек.

Трикратната шампионка Уилямс направи решителен пробив в 12-ия гейм на първия сет, за да вземе аванс в резултата. Във втората част опитната американка спечели началния удар на руската квалификантка в десетия гейм, за да си осигури успеха след 91 минути.

21-годишната Наоми Осака, втора поставена в схемата, премина през тайбрек в първия сет в двубоя срещу квалификантката от Полша, а в десетия гейм от втората част проби за крайното 6:4. Японската тенисистка е спечелила и двата си двубоя срещу Серина Уилямс.

Шампионката от миналия сезон Симона Халеп също се класира за четвъртфиналите. Румънката, поставена под номер 4, победи лесно с 6:2, 6:1 рускинята Светлана Кузнецова. Следващата съперничка на Халеп в Торонто е чешката квалификантка Мари Бузкова, отстранила бишвата шампионка от "Ролан Гарос" Елена Остапенко с 6:2, 6:2.

Носителката на титлата от 2017 година Елина Свитолина (Украйна) също се класира напред след победа 6:2, 6:4 над швейцарката Белинда Бенчич.