Димитров и Глушкова обраха титлите в Санта Марина

29-09-2019 14:36 | Tennis24.bg

Българските тенисисти Васил Димитров и Денислава Глушкова спечелиха третото издание на международния турнир за юноши и девойки до 18 години „Санта Марина Джуниър Къп“ от календара на международната федерация по тенис ITF, който се проведе на кортовете на Тенис център Санта Марина в едноименния ваканционен комплекс в Созопол.

Васил Димитров надигра във финала при юношите поставения под №1 в основната схема Диан Недев с 6:4 6:1 и спечели титлата без загубен сет. По пътя си той постигна убедителни победи над Любослав Иванчев, Атила Чавдар (Турция), Димитриос Хумис (Гърция) и Константин Жженов (Русия), а във финала днес изоставаше с 0:3 в първия сет, но взе 12 от следващите 14 гейма, а с това и мача.

По този начин Димитров подобри с една стъпка постижението си от миналата година, когато загуби във финала на „Санта Марина Джуниър Къп“, и спечели първа в кариерата си титла от турнир на ITF за юноши до 18 години. Той имаше още един загубен финал в Бургас също пред 2018 г. Сега Васил Димитров стана двоен шампион тук, след като вчера победи и на двойки заедно с партньора си Веселин Киселков.

15-годишната Денислава Глушкова спечели втора поредна титла от турнира до 18 г. в Созопол с убедителна победа във финала над втората поставена в схемата Йозлем Услу (Турция) с 6:2 6:2. Младата българска надежда стигна до титлата след само 13 загубени гейма в петте си мача, отстранявайки последователно Мария Анастасия Илиеску (Румъния), Марина Христова, Орина Столярчук (Украйна) и Дога Акюрек (Турция) преди финала.

През миналата година Глушкова също взе трофея при девойките в Санта Марина, пак с победа във финала над турска състезателка – Илай Йорюк. Българката има вече 4 титли от турнири на ITF. През този година Глушкова, която е държавна шампионка при девойките и до 16, и до 18 години, спечели и бронзов медал от европейското лично първенство до 16 г.

През следващата седмица Тенис център Санта Марина ще е домакин и на международен турнир за жени от календара на ITF с награден фонд 15 000 долара, валиден за световната ранглиста за жени.