Мъри потегли с победа в Белгия

16-10-2019 08:02 | Николай Драганов

Бившият №1 в света Анди Мъри започна с победа участието си на турнира от сериите ATP 250 в белгийския град Антверпен.

Британецът се наложи с 6:4, 7:6(4) над представителя на домакините Кимер Копеянс.

За Мъри това беше първи мач в Европа след завръщането му, както и първи в Антверпен изобщо. Той не изиграе най-добрия си двубой в последно време и във втория сет на два пъти изоставаше с пробив, но успя да се пребори за чиста победа на 158-мия в света белгиец след 1 час и 44 минути.

Във втори кръг Мъри ще се изправи срещу Пабло Куевас или Хюго Делиен.

Победа само за 44 минути постигна Ян-Ленард Щруф, а в неговата жертва се превърна Грегоар Барер - 6:2, 6:1. Щруф спечели 23 от 24 точки при първи сервис и реализира 5 от 7 възможносни за пробив.

Само три гейма загуби и Жил Симон, който се наложи над местния любимец Стив Дарси след 6:1, 6:2. Това беше последна изява за Дарси у дома, тъй като той вече обяви, че ще сложи край на кариерата си след Australian Open 2020.

Симон ще се изправи срещу Жо-Вилфред Цонга за място на четвъртфиналите.

Друг французин в лицето на Ришар Гаске отпадна на старта след загуба 1:6, 6:3, 6:4 от южнокорееца Сунву Квон.

Победи в първи кръг записаха още Уго Юмбер, Мариуш Копил, Фелисиано Лопес и Яник Синер.