Блокбъстър още във втория кръг в Париж

28-10-2019 15:59 | Станко Димов

Хърватинът Марин Чилич си осигури място във втория кръг на турнира от сериите Мастърс 1000 в Париж, след като в понеделник победи със 7:6 (5), 6:4 представителя на Полша Хуберт Хуркаш за час и 38 минути игра.

Чилич, който достигна до първия си АТП полуфинал за сезона преди две седмици на турнира в Москва (загуби от Рубльов), ще играе в следващия кръг срещу световния №16 Стан Вавринка от Швейцария.

Това ще бъде 15-ти дуел между двамата, като до момента Stan The Man води с убедителните 12:2 победи. На този етап обаче не е известно здравословното състояние на Вавринка, който миналата седмица на турнира в Базел се отказа заради контузия преди четвъртфиналния си мач с Роджър Федерер.

За втория кръг в Париж се класира и Раду Албот. Тенисистът от Молдова се наложи с 6:3, 6:2 над Николоз Басилашвили след 77 минути игра. Следващият опонент на Албот ще бъде „щастливият губещ“ от квалификациите Андреас Сепи, който замени в основната схема Федерер.