Фаворитите в Бургас продължават без грешка

07-11-2019 12:19 | Tennis24.bg

Водачите в основните схеми при юношите и девойките продължават своето успешно представяне в международните турнири по тенис "Авеню къп" за състезатели до 16 години.

На кортовете в Бургас поставената под №1 при девойките Наира Геворкян, която e състезателка на ТК Авеню, отстрани Каталина Петрова с 6-2 6-0. На четвъртфиналите Геворкян ще срещне Лия Пенчева победила с 2-1 сета Йоана Радулова. Другият четвъртфинален сблъсък в горната част на схемата е между двете съотборнички при двойките Анастасия Александра Николова и Мария Рогачева. Последната намери място във финалната осмица след ценен успех над седмата поставена Юлия Герман от Молдова с 6-0 2-6 6-4.

Напред продължава и Александра Габровска, спряла победния ход на квалификантката Лия Енчева с 6-2 6-1. Лидерът при юношите в основната схема Адриано Дженев също е сред четвъртфиналистите след успех над партньора си при двойките Дейвид Симеонов с 6-3 3-6 6-2. В следващия кръг той ще излезе на корта срещу Зоран Мудоски, №5 в схемата.

Павел Маринов записа нова победа, като в драматичен двубой от втория кръг той надделя над Александър Николов с резултат 7-6(5) 5-7 7-6(5). В следващия кръг негов съперник ще бъде победителят от мача между Илиян Радулов, втори поставен, и Адам Кулиг от Полша.