Джокович вгорчи дебюта на Беретини в Лондон

10-11-2019 17:31 | Tennis24.bg

Новак Джокович започна с убедителна победа участието си на финалния турнир на АТП в Лондон. В мач от група „Бьорн Борг“ сърбинът спечели с 6:2, 6:1 срещу дебютанта Матео Беретини (Италия) след едва 64 минути игра.

Това беше първа среща между двамата, а в първите няколко гейма играта вървеше гейм за гейм. При 2:2 сърбинът влезе в серия от 8 поредни гейма, за да вземе първия сет с 6:2 и да поведе с 4:0 във втория.

Ноле дори сервираше за 5:0, но Беретини направи рибрейк за 1:4, прекъсвайки серията на съперника си. 23-годишният дебютант обаче не съумя да стори нищо повече и Джокович довърши италианеца, спечелвайки следващите 2 гейма.

По-късно тази вечер, след 22:00 часа, ще започне и вторият мач в групата – Роджър Федерер срещу Доминик Тийм.