Канада с първи финал за Купа Дейвис

23-11-2019 19:58 | Tennis24.bg

Канада за първи път в историята си се класира на финала на “Купа Дейвис”. В първия полуфинал от Финалите на “Купа Дейвис” в Мадрид канадците надвиха след решаващ мач на двойки Русия. Така те очакват на финала утре домакина Испания или Великобритания.

В първия мач на сингъл днес Андрей Рубльов надигра Васек Поспишил с 6:4, 6:4 и даде аванс на Русия. Във втората среща на сингъл Денис Шаповалов надделя над Карен Хачанов с 6:4, 4:6, 6:4 и изравни резултата. В първия сет Хачанов пропиля аванс от 4:1, после взе втория с пробив в последния момент, но в третия Шаповалов направи брейк в седмия гейм и пречупи съперника си.

Срещата на двойки бе много оспорвана, но в крайна сметка Поспишил и Шаповалов победиха Рубльов и Хачанов с 6:3, 3:6, 7:6 (5), като в тайбрека руснаците водеха с 3:0 в резултата.