Още един италианец влиза в управата на АТП



11-12-2019 19:06 | Tennis24.bg

Италианецът Масимо Калвели бе избран за нов изпълнителен директор на мъжкия тур АТР. 45-годишният бивш маркетингов шеф на Nike ще поеме длъжността на 1 януари, когато неговият сънародник Андреа Гауденци ще застъпи като президент.

Британецът Крис Кермод съвместяваше двете длъжности от 2013-а насам, но не получи подкрепа от Съвета на играчите в АТР през май. Този комитет е оглавяван от сърбина Новак Джокович.

"Доволен съм и за мен е чест, че бях избран за изпълнителен директор на АТР. Занимавам се с професионален тенис почти цял живот и ще опитам да помогна с моите познания и страст към играта. Искаме да надграждаме успехите от последните години и аз чакам с нетърпение началото на януари", заяви италианецът.

Калвели бе избран единодушно от борда на директорите на АТР.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Ролан Гарос
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Париж, Франция
Настилка: Клей
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Geneva Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Женева, Швейцария
Настилка: Клей
Награден фонд: €622,850

Official Website | Livescore
Турнир: Hamburg Open
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Хамбург, Германия
Настилка: Клей
Награден фонд: €2,320,160

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ