България приключи участието си на ATP Cup

07-01-2020 15:14 | Станко Димов

България отстъпи с 1-2 победи пред Белгия и приключи участието си в дебютното издание на ATP Cup.

В срещата на двойки, която се оказа ключова за крайното класиране в групата, Григор Димитров и Александър Лазаров загубиха с 6:3, 4:6, 7-10 пред дуета на белгийците Сандер Жиле и Йоран Влиген.

„Лъвовете“ започнаха отлично срещата и имаха сет и пробив преднина във втория, но допуснаха обрат и в крайна сметка отстъпиха пред добре сработения тандем на белгийците.

Загубата от Белгия означава, че България ще остане на трето място в класирането. Победител в групата е Великобритания, а Белгия е на втора позиция.

Припомняме, че по-рано през деня Димитър Кузманов победи в два сета Стив Дарси, а във втория мач на единично Григор Димитров отстъпи пред Давид Гофен.

Тимът на Великобритания, когото победихме в първия ден от турнира, ще играе на четвъртфиналите срещу домакините от Австралия.