Травма на Иснър прати Вавринка напред след час игра

25-01-2020 10:43 | Николай Драганов

Световният №15 Стан Вавринка се класира за осминафиналите на Australian Open 2020. Швейцарецът продължи напред след 6:4, 4:1 и отказване заради контузия на своя съперник Джон Иснър.

Иснър успя да остане на корта само малко повече от час. След като загуби оспорван първи сет, той взе първото си подаване във втория, но след това допусна два пробива, преди да сложи край на участието си в Мелбърн.

Това позволи на Вавринка да спести сили за следващия си мач, където го очаква победителя от двубоя между Данийл Медведев и Алексей Попирин.

В първи кръг Вавринка се наложи с 3:1 над Дамир Джумхур, а във втори надигра в пет сета Андреас Сепи.

Швейцарецът е шампион в Мелбърн през 2014-та година и двукратен полуфиналист. През миналата година Вавринка отпадна във втори кръг.

От своя страна Джон Иснър никога досега не е прескачал четвърти кръг на Australian Open.