"Бърза и яростна" Вика на четвъртфинал в Мадрид

05-05-2011 16:45 | Николай Драгиев

Виктория Азаренка продължава отличното си представяне в последните два месеца. Световната номер 5 достигна четвъртфинал на турнира от категорията Premier Mandatory в Мадрид след поредна убедителна победа.

Този път нейна жертва стана Аранча Пара Сантонха - 6:0, 6:3 за само час. Така след първите си три мача в испанската столица Азаренка е престояла на корта едва 3 часа и е загубила само 5 гейма.

За последно Азаренка е губила сет в края на месец март. На предишния турнир, в който участва тя спечели първия сет срещу бъдещата шампионка Юлия Гьоргес с 6:4, но след това спря заради контузия.

Първият сет срещу испанката продължи едва 21 минути за 6:0. Това бе трети "геврек", който Азаренка реализира в турнира, след като в първи кръг отнесе Вера Душевина с 6:0, 6:0.

Във втория сет Азаренка допусна лек спад при 3:0 и 40:15, което даде възможност на Сантонха да вземе няколко гейма, но нищо повече.

Следващата съперничка на Азаренка ще бъде Луцие Шафаржова. Гаджето на Томаш Бердих победи с 6:3, 6:3 Ярмила Гайдошова. При всички положения Азаренка е фаворит в турнира оттук нататък, след отпадането на Каролин Вожняцки.