За пример: Федерер дари 1 млн. на нуждаещите се


25-03-2020 14:11

Носителят на 20 титли от турнири от Големия шлем Роджър Федерер направи изключително благороден жест. 38-годишният швейцарец обяви, че заедно със съпругата му са решили да дарят 1 млн. франка на най-нуждаещите се семейства, засегнати от коронавируса.

„В тези трудно времена за всички никой не бива да бъде изоставен. Мирка и аз решихме да дарим 1 млн. швейцарски франка за най-уязвимите семейства в Швейцария. Приносът ни е само началото. Надявам се и други да се включат в подкрепата към нуждаещите се семейства . Заедно можем да преодолеем тази криза. Бъдете здрави“, написа Федерер във „Фейсбук“.

Любопитен ще бъде „отговора“ на другите топ звезди в мъжкия тенис – Рафаел Надал и Новак Джокович, които най-вероятно съвсем скоро ще обявят своите дарения към сънародниците си. Припомняме, че Испания е втората най-засегната държава в Европа след Италия и болните там са десетки хиляди.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Tiriac Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Букурещ, Румъния
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Турнир: Grand Prix Hassan II
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Маракеш, Мароко
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Турнир: US Men′s Clay Court Championship
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Хюстън, САЩ
Настилка: Клей
Награден фонд: $700,045

Official Website | Livescore
Други новини