Загуба за Лазаров в първия му мач в академията на Типсаревич

15-06-2020 21:51 | Tennis24.bg

Александър Лазаров стартира със загуба на демонстративния турнир в академията на Янко Типсаревич в Белград. Националът на България за Купа "Дейвис" претърпя поражение от 101-ия в световната ранглиста Емил Руусувуори (Финландия) с 1:6, 4:6 за 67 минути в първия кръг в група "I" на надпреварата.

Българинът пропусна шест възможности за пробив в мача, пет от които в първия сет. Руусувуори взе първия сет с две серии от по три гейма. Във втората част той реализира единствен брейк за 3:2 и това се оказа решаващо.

Лазаров ще срещне утре във втория кръг представителя на домакините Павле Далиев, който също започна с поражение с 4:6, 2:6 от сънародника си Марко Миладинович с в другия мач от групата днес.

Друг български национал Димитър Кузманов пък стартира с успех с 6:1, 6:3 над Хамад Меджедович (Сърбия) в група "G". Кузманов във вторник ще се изправи срещу 141-ия в класацията на АТП Блаж Рола (Словения), който се наложи над руснака Александър Шевченко със 7:5, 7:6(4).