Скиавоне с уникален обрат пред родна публика

12-05-2011 18:57 | Станко Димов

Франческа Скивоне оцеля в епична битка от третия кръг на турнира в Рим, след като се наложи с 3:6, 6:2, 7:5 над Даниела Хантухова. Драмата на централния корт на комплекса „Форо Италико” продължи 2 часа и 40 минути.

След като си размениха по един сет двете докараха нещата до решителна трета част, драмата в която бе достойна за финален мач. Подкрепяна от публиката Скиавоне започна по-добре и поведе с 3:1 гейма. Дългокраката Хантухова обаче не се смути и изравни резултата, а освен това взе и превес в разиграванията.

Сексапилната състезателка сякаш бе по-близо до успеха, но при 5:5 допусна ключов пробив, дошъл след уникално тичане по корта на 30-годишната Скиавоне. В ответния гейм Франческа съхрани подаването си и взриви от кеф трибуните на централния корт.

В следващия кръг Скиавоне ще се изправи срещу Саманта Стосър в мач, който ще бъде своеобразно повторение на миналогодишния финал на „Ролан Гарос”. По-рано през деня Стосър не срещна никакви проблеми в мача си с Полона Херцог – 6:3, 6:4.

С победи в Ден IV се отчетоха още На Ли и двукратната победителка в турнира Йелена Янкович. Първата се наложи с 6:2, 6:1 над Ярмила Гайдошова, докато сръбкинята Янкович имаше далеч по-тежък мач – 6:4, 2:6, 6:2 срещу Анабел Медина Гарирес.

В друг мач от трети кръг ветеранката Грета Арн се наложи с 3:6, 7:6, 7:6 над Елена Веснина и сензационно продължава напред в турнира.