Джокович прегази Щруф и изравни рекорд

27-08-2020 08:51 | Tennis24.bg

Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира Western & Southern Open от сериите "Мастърс" с награден фонд 4.67 милиона долара, който през тази година беше преместен от Синсинати в Ню Йорк заради пандемията от коронавирус.

Шампионът през 2018 година се наложи над германеца Ян-Ленард Щруф с 6:3, 6:1 за 62 минути и записа 21-ата си победа в 21 мача от началото на сезона. Джокович е за осми път полуфиналист в надпреварата, което е изравнен рекорд.

"Представих се доста добре. Започнах малко стегнато в първите няколко гейма, но след като реализирах пробива в първия сет, нещата започнаха да се получават. Играх много агресивно, когато изникваше възможност, ударите ми влизаха", каза Джокович, който проби за 3:1 и до края доминираше.

За място на финала белградчанинът ще срещне номер 8 Роберто Баутиста Агут (Испания), който детронира миналогодишния шампион Даниил Медведев (Русия) след обрат с 1:6, 6:4, 6:3.

Канадецът Милош Раонич спаси мачбол и спечели срещу сърбина Филип Крайнович с 4:6, 7:6(2), 7:5.

Крайнович сервираше за мача при 5:4 във втория сет, но не се възползва. При 5:4 в третата част той имаше мачбол при сервис на съперника, но не успя да го реализира и допусна обрат. Раонич завърши с 24 аса.